Zobacz mnie w akcji

iluzjonista tomasz gidzinski

 

JAKO nastolatek dostałem kiedyś pytanie: 

-Kim będziesz, kiedy dorośniesz? - zapytał ktoś mądrze. 

-Ja nigdy nie dorosnę - odparłem rezolutnie.

Tak więc już na początku mojego życia... 

Chcesz przeczytać ciąg dalszy i dowiedzieć się, jak zaczęła się moja przygoda z iluzją?

TAK

WOLĘ POPATRZYĆ NA KRÓLICZKA

Zapewniam Cię, że

Podchodzę do każdego zlecenia indywidualnie – rozmawiamy o Twoim evencie, myślimy o doborze sztuk pod Twoją imprezę, realizujemy scenariusz pod Twój event.

Współpracujesz z fachowcem – mam długoletnie doświadczenie w branży i wiem, jak to się robi. 


Zapraszasz osobę dobrze wychowaną – nie obrażam gości, nie wdaję się z nimi w nerwowe dysputy, nie prowokuję konfliktów.

Potrafię rozwiązywać problemy – nie masz nagłośnienia? Wezmę swoje. Potrzebny mikrofon? Żaden problem. Nie masz miejsca, gdzie mogę się przygotować? W porządku, zasłonię się moim parawanem. Mam zajęty termin? Już polecam Ci kolegę.
  

Chcę się z Tobą skontaktować

Bild
iluzjonista magik

Opinie

Klienci

FAQ - o co pytają klienci?

Widełki cenowe są bardzo szerokie. W moim przypadku jest to przedział 500zł - 4000zł. Dolny przedział obowiązuje na przykład, jeżeli jestem zapraszany jako magik na urodziny dziecka dla około kilkunastu dzieci, górny w przypadku dużych imprez firmowych na kilkaset osób. Jeżeli szukasz magika do wynajęcia na imprezę dla około 50-100 osób, przygotuj się u mnie na wydatek w przedziale 1000 zł - 2500 zł.

Jeżdżę po całej Polsce, również za granicę (Niemcy, Czechy). Warto zadzwonić, bo mogę mieć dzień wcześniej (albo tego samego dnia) w Twojej okolicy pokaz i wtedy możesz liczyć na dobrą cenę. Poniżej wymienię większe miasta, gdzie występuję najczęściej: Katowice, Gliwice, Poznań, Opole, Wrocław, Legnica, Zielona Góra, Jelenia Góra, Łódź, Częstochowa, Kalisz, Leszno, Ostrów Wielkopolski.

Pytanie często zadawane przed pokazem iluzji dla dzieci. Specjalnie dla nich wykonuję etiudę z kilkunastoma sztukami, w której ubieram na siebie wszystkie elementy magicznego stroju (laska, cylinder, peleryna), żeby wyglądać jak prawdziwy sztukmistrz iluzjonista. Jednak przez większość pokazu iluzji (również dla dorosłych) jestem w garniturze bez "magicznych dodatków", gdyż utrudniają one czarowanie. Zdarzyło mi się w czasie plenerowego pokazu magii szukać w krzakach cylindra, który zdmuchnął mi z głowy wiatr. :)

Od momentu wniesienia rekwizytów do pomieszczenia - maksymalnie 30 minut. Przy większych pokazach mam większe rekwizyty i więcej walizek, dlatego skonstruowałem specjalny wózek, w którym prawie wszystko już jest gotowe - znacznie to skraca czas przygotowania się do mojego pokazu iluzji.

Przede wszystkim dobrą atmosferę - tego życzy sobie każdy iluzjonista czarodziej. :)

Poza tym: 

  1. Publiczność ustawiona frontalnie w odległości min. 3 metrów od magika (impreza dla max. 50 osób) i w odległości min. 4 metry od czarodzieja dla imprez powyżej 50 osób. 
  2. Wielkość miejsca potrzebna mi na mój pokaz magii: 2 metry szerokości na 1 metr długości (występ magika dla max. 50 osób), 3 metry szerokości na 2 metry długości (ponad 50 osób). 
  3. Mikrofon bezprzewodowy mam ze sobą.
  4. Mile widziane nagłośnienie, ale również mogę przywieźć własny odtwarzacz ze sobą.   
  5. Często w czasie przygotowań do występu zasłaniam się swoim parawanem o szerokości 1.5 metra na 2 metry wysokości.
  6. Szklaneczka wody. Lubię się nawilżyć przed pokazem. :)

     

Ten podpunkt będzie dosyć długi. :)

Wtedy proponuję rozszerzenie pokazu magii o kilka elementów za niewielką dopłatą. Rozważmy dwa przypadki:

a) Pokaz magika dla dzieci (kilkanaście dzieci) - przypuśćmy, że powiedziałem klientowi, że za 45 minutowy występ magika na urodzinach dziecka wezmę 600 zł. Jeżeli klientowi nie odpowiada ta cena, wtedy dodaję następujące opcje: 
- wspólne zdjęcia, gdzie dzieci pozują "przebrane" za sztukmistrza iluzjonistę,
- nauka 2 sztuk magicznych,
- każdy dostaje kartę do gry z moim magicznym autografem.

Całościowy koszt wyniósłby wtedy na przykład 800 zł, jednakże mój całkowity czas pokazu iluzji z "dodatkami" wyniósłby nawet 1.5 godziny. Tak więc jest to już dużo bardziej opłacalne, gdyż wtedy 45 minut mojego spektaklu kosztuje o 1/3 mniej, czyli 400 zł. Poza tym całość jest bardziej różnorodna – nie składa się tylko z trików, ale również ze wspólnych zdjęć i seminarium.

b) Iluzjonista na urodziny dorosłej osoby w restauracji (40 osób) - powiedziałem klientowi, że za 45 minutowy występ magika wezmę 1200 zł.

Co wtedy proponuję:
- rozbicie 45 minutowego spektaklu na dwie 30 minutowe części z około 30-60 minutową przerwą między nimi.
- dodatkowy pokaz iluzji przy stolikach gości (około 60-90 minut).

Dorzucenie pierwszej opcji może równać się z wydatkiem o 200 zł wyższym (całkowita kwota pokazu to 1400 zł). Ta opcja wydłuża pokaz magii o 15 minut, jednocześnie zrobienie zamiast jednego dłuższego, dwóch krótszych pokazów z przerwą pomiędzy, pozwala na dłuższe skupienie uwagi widzów na każdym występie. No i iluzjonista na imprezie jest dłużej obecny - aura magii unosi się dłużej. :)

Dorzucenie drugiej opcji może oznaczać dodatkowy wydatek 500 zł (całkowity koszt 1700 zł). Wtedy mamy ponad 2 godziny pokazu iluzjonisty.

Obydwie opcje razem - dodatkowy wydatek 600 zł (całkowity koszt 1800 zł).

Oczywiście powyższe opisy są tylko przykładami i szczegółowe koszty są ustalane indywidualnie z każdym klientem. Jednakże mogę zagwarantować, że dodatki są zawsze kwotą dużo mniejszą niż koszt samego zasadniczego pokazu iluzji.

Oczywiście. Z reguły robię to po pokazach iluzji dla dzieci, ale na prośbę mogę zrobić to również po pokazie dla dorosłych.

Zawsze podkreślam: mimo, że często mówi się o mnie magik, czarodziej, a nawet kuglarz, to rozrywka, którą proponuję nie ma nic wspólnego z prawdziwą magią, spirytyzmem czy okultyzmem. Jest to pokaz bazujący na zręczności, odwracaniu uwagi, złudzeniach optycznych, specjalnej konstrukcji rekwizytów, grze słownej czy umiejętnościach aktorskich. Dlatego wolę raczej określenie mojej osoby jako sztukmistrz iluzjonista.:)

W czasie występu nie poruszam tematów politycznych, kościelnych, wulgarnych. Jeżeli jednak zdarzy się widz, który bardzo dąży do konfrontacji, szybko wycofuję się z dyskusji i zmieniam temat.

Aby wyjść naprzeciw klientom, posiadam w swoim programie sztukę z królikiem, nawet dwoma. Niestety, nie są żywe, ale potrafią czarować. :)

Skontaktuj się

Organizujesz wydarzenie, napisz do mnie, podając jego datę, rodzaj, planowaną liczbę gości. Im więcej szczegółów, tym lepiej :)

 

Bild
skontaktuj się z iluzjonistą